Ömer Toprak Kimdir?

Günümüzde en çok konuşulan ve futbol camiasında oldukça sık tanınan kişilerden bir tanesi de Ömer Toprak’tır. Ömer Toprak, futbol hayatında oldukça başarılı bir şekilde devam ettiğinden dolayı da en çok sevilen oyunculardan bir tanesidir. Bu futbolcu, futbol hayatına oldukça küçük yaşlardan başladıktan sonra kariyerinde de başarıyı kazanmıştır. Başarılı bir şekilde kariyerine devam eden bu ünlü futbolcuyu isteyen takımların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Çünkü böylesine iyi bir oyuncuyla her takımın başarıyı kazanması da oldukça mümkündür. Ömer Toprak, baba tarafından Türk olsa da kendisi Almanya da doğmuştur. Bu yüzden kariyerinde genel olarak Almanya takımlarında forma giymiştir. Almanya takımları arasında oldukça bilinen takımların bazılarında forma giyerek daha da fazla ismini duyurmayı başarmıştır. Bu ünlü futbolcumuzun yaşı genç olmasa da sergilemiş olduğu oyunlar ile dikkatleri üzerine toplamayı da başarmaktadır.

Ömer Toprak Hakkında Bilgiler

Milli futbolcumuz olan Ömer Toprak hakkında merak edilen konular bir hayli fazladır. Sizler için bu konuları derlemiş bulunmaktayız. Ravensburg Almanya da doğan Ömer Toprak, doğmuş olduğu yerin takımı TSB Ravensburg alt yapısında futbol hayatına girmiştir. Bunun ardından da 2005 senesinde Almanya bilinen takımlarından olan Freiburg takımında formaya giymeye başlamıştır. Bununla beraber 2007 senesinde ise profesyonel sözleşmeye de imza atarak takımın gözdelerinden olmuştur.

2011 senesinde yaklaşık 3 milyon Euro bonservis bedeliyle de Bayer Leverkusen takımına transfer olmuştur. Bu takımda da yaklaşık olarak 6 sezon forma giymiştir. Bu takımda da başarılarını oldukça iyi bir şekilde sergilemiştir. Bunların ardından Borussia Dortmund takımına transfer olmuştur. Bu takıma ise 12 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer olmuştur. Üstelik tüm bu başarılarının yanı sıra günümüze kadar toplam 27 defa A Milli Takım formasını da giyen Ömer Toprak, daha öncesinde 3 defa Almanya U19 Milli takım formalarını da giymiştir.

Baba tarafından Türk olan Ömer Toprak, 1989 senesinde Almanya da doğmuştur. Ömer Toprağın babası ise aslen Sivaslı’dır. Bu yüzden de A Milli Takımımızda defalarca kez forma giymiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu