Lionel Messi Kimdir?

 

Doğum Tarihi 24 Haziran 1987
Boy 1,70
Maaş 26 milyon £
Eşi Antonella Roccuzzo
Oynadığı Takım Barcelona

 

Lionel Messi dünyaca ünlü futbolcu uzun süre akıllardan çıkmayacaktır. Arjantinli efsane 1987 yılında dünyaya gelmiştir. Arjantin milli takımında futbol oynamaktadır. 2003 yılından itibaren Barcelona alt yapısında futbol oynamaya başlamıştır. Barcelona C takımından ilk forma giyerek futbol hayatını şekillendirmeye başlamıştır. Çok kısa sürede Barcelona B takımında forma giymeye hak kazanan Lionel Messi 22 maç oynayarak A takımında forma giymeye hak kazanmıştır. Yetenekli bir futbolcu olacağı bu zamanlardan belli olmuştur. Büyük değer gören futbol A takımı ile antrenmanlara çıkmaya başladı. Kendini ispatlandıktan sonra kadroda yer almaya başladı. Böylesine büyük bir takımda bu kadar kısa sürede yükselmek sanıldığı kadar kolay değildi.

Günümüzde birçok kupa ve başarıya imzasını atmayı başarmıştır. İlk başlarda boy kısalığı hastalığı bulunan Lionel Messi tedavi amaçlı İspanya ülkesine gitmiştir. Doktor tavsiye ile yerleştiği İspanya ülkesinde Barcelona alt yapısına kayıt olan Lionel Messi kendi yeteneğini göstermekte gecikmemiştir. Ailesinin de arkasında durmasıyla birlikte basamakları teker teker çıkmayı başarmıştır. Dünya futboluna adım atması böylece gerçekleşmiştir. Boy tedavisi de beklenen sonuçları vermiş ve boyu 1,70 cm civarlarına gelmiştir. Ailesi beklenen sonuçları almıştır.

Lionel Messi Kariyeri

2003 yılında futbol alanında boy göstermeye başlamış ve Barcelona C takımında yeteneğini ortaya koymuştur. 1 sene gibi kısa bir sürede A takıma yükselmeyi başarmıştır. 37 maça çıkarak attığı 30 gol ile dünya yıldızı olacağını belli etmiştir. Attığı goller ile yıllar öncesinde başarılarının devamının geleceğini herkese göstermişti. Barcelona kulübünün parlayan yıldızı olmuş ve kendi başarılarının yanı sıra kulübünde başarılarına imza atmıştır. La Liga liginde genç futbolcular arasında yer alan nadir futbolcular arasındadır. 17 yaşında ilk maçına çıkmış izleyenlere kendini kanıtlamıştır. O zamanlar aynı takımda yer aldığı Ronaldinho ile birlikte futbolunu sergiliyordu. 19 numaralı forması ile her geçen gün izleyenleri büyülüyordu. 2005 – 2006 sezonunda kulübün Şampiyonlar ligine çıkması ile Lionel Messi tekrar forma giyme şansı bulmuştur. Başarılarını kanıtlamaya başlayan Messi bu dönemden sonra ardı ardına farklı başarılara imza atmıştır. Şampiyonlar liginde forma giymesiyle Avrupa’da da başarısını göstermeyi başarmıştır.

Günümüzde ise Barcelona takımında kariyerini devam ettirmektedir. Birçok gencin özendiği futbolcular arasında yer almaktadır. En çok kıyaslandığı futbolcu C.Ronaldo olarak bilinmektedir. Tüm dünya üzerinde konuşulan futbolcu Antonella Roccuzzo ile evlidir. Her geçen gün yaptı hareketler ile kendisini kanıtlamayı başarmaktadır. Defalarca gol kralı olmuş ve defalarca Altın ayakkabı ödülüne sahip olmuştur. Kariyeri boyunca sayısız ödüle imza atmıştır. Yılın futbolcusu ödülüne de sahip olmuştur. Kariyeri boyunca bu ödüllere tekrar tekrar sahip olacaktır. Oldukça özel bir futbol yıldızıdır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu