Krystian Bielik Kimdir?

1998 yılında 4 Ocak günü dünyaya gelmiştir. Polonyalı olan futbolcu Derby County takımında profesyonel olarak top oynamaktadır. Stoper ve defansif orta saha oynayan futbolcu 23 yaşında kendini kanıtlamayı başarmış ve profesyonel futbol oynamaya başlamıştır. 1,89 boyu ile dikkat çekmektedir. Yaşına göre fiziki özellikleri oldukça kuvvetli ve gelişmiştir. 5 numaralı forma ile yeteneklerini sergilemektedir. Genç yaşında geleceğinin parlak olduğunu herkese gösteren futbol erken keşfedilmiş ve erken yaşta tecrübe kazanma fırsatı bulmuştur. İlk profesyonel anlaşmasını Legia Warsaw ile gerçekleştirmiştir.  Sonrasında Arsenal gibi profesyonel bir takımda görev alma şansını yakalamıştır.

Krystian Bielik Kariyeri

2012 yılında futbol kariyerine Gornik Konin ile başlamış ve 2012–2014 yıllarında Lech Poznan kulübünde oynamıştır. 2014-2015 sezonlarında ilk profesyonel sözleşmesini Legia Warsaw ile yapmıştır. Profesyonel kariyeri ile kendini daha kolay kanıtlamış ve dünya devlerinden olan Arsenal kulübüne transferi gerçekleşmiştir. 2015 yılında Arsenal kulübüne transfer olan oyuncu orta saha oyuncusu olarak forma giymeye başladı. Bilinmeyen bir ücret ile Birmingham City takımına kiralanan futbolcu 2017 sezonunu tamamladı. 2018 sezonund Walsall kulübüne kiralanarak futbol kariyerini bir sezonda burada geçirecekti. Aynı sezon içerisinde tekrar kiralanarak Charlton Athletic takımına kiralandı. 2019 yılında ise Derby Country takımına kiralandı. Genç oyuncu günümüzde aktif olarak bu kulüpte futbol kariyerine devam etmektedir.

Bu kadar başarılı kariyeri ile birlik milli takımda da forma giyme şansı yakalamıştır. Polonya U16 takımında ilk olarak 2013-2014 sezonlarında forma giymeye başlayan futbolcu daha sonrasında kendini geliştirerek 2019 sezonunda Polonya A takımında forma giyme şansı yakalamıştır. Genç futbolcu her geçen gün kendini geliştirmeye devam etmektedir. Yıldız takımlarda kendini gösteren futbolcu oldukça yetenekli bir futbolcu olduğunu kanıtlamıştır. Yeteneklerinin yanı sıra yaşına göre fiziğinin de genç bir futbolcuya göre daha gelişmiş olması ona avantaj sağlamaktadır. 1,89 boyu ile izleyenlerin dikkatini daha kolay çekmektedir. Yolun başında olan futbolcu ileri ki zamanlarda dünya yıldızız olacak gibi gözüküyor. 23 yaşında bu kadar başarıya imza atan futbolcu gelecek sezonlarda daha iyi yerlere gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu