Jordan Lotomba Kimdir?

Tam adı Mvula Jordan Lotomba olan 29 Eylül 1988 doğumlu İsviçreli profesyonel futbolcu olarak hayatımıza girmiştir. Nice takımda defans oyuncusu olarak top oynamaktadır. 22 Yaşında olan futbolcu oldukça yetenekli biridir. 1,77 boyunda olan futbolcu genç yaşta profesyonel futbol kariyerine başlamış ve adını kısa sürede duyurmayı başarmıştır.

Jordan Lotomba Kariyeri

Lausanne kulübünde kariyerine başlamıştır. Genç yaşta takıma seçilen ünlü genç futbolcu o zamanlardan kendini göstermeyi başarmıştır. Daha sonrasında 2017 yılında Young Boys takımına transfer olmuştur. Dinamo Kiev maçında forma giymeye hak kazanmıştır. 2017-2018 yılında yıllar sonra şampiyon olan Young Boys kadrosunda yer almıştı. Profesyonel kariyerinde oldukça başarılı bir durum olmuştur.

Nice takımı ile kariyerini devam ettirmiştir. 23 numaralı forma ile 2020 yılında Nice kulübünde forma giymektedir. 5 Milyon Euro karşılığında transferi gerçeklemiştir. Forma giyme şansı bulmuş ve kendini geliştirmeye devam etmektedir. 1998 doğumlu bir futbolcu için oldukça başarılı bir gelişmedir. Defans oyuncusu olan genç futbolcu milli takım kariyerinde de oldukça başarılıdır. İsviçre U21 takımında 9 maça çıkan futbolcu İsviçre A takımında forma giymeye hak kazanmıştır. A takımında 1 maça çıkmıştır. Jordan Lotomba ile aynı yaşta olan futbolcular A milli takımda oynamak için çok çalışmaktadırlar. Genç futbolcu da çok çalışarak milli takıma seçilmiş ve genç yaşında oldukça başarılı bir performans sürdürmeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu