Hayatınızda Görmediğiniz Korner Taktiği

Almanya Bundesliga 2. Lig takımlarından olan Karlsruher oyuncularından şimdiye kadar hayatınızda görmediğiniz korner taktiği uyguladı. Görüntüler bu haliyle oldukça ses getirdi ve sosyal gündemde viral oldu.

Almanya Bundesliga 2. Ligde gayretiyle övgü toplayan Karlsruher Spor Kulübü, Jahn Regensburg ile 0-0 birlikte kaldı ancak, ilk yarıda kullanılan bir kornerindeki strateji ve taktiği ile gündeme oturdu.

Ev sahibi takım sağ taraftan korner kullanacağı sırada ekip oyuncuları tuhaf ve ilgi çekici bir diziliş yaptı. Yalnızca bir oyuncuyu altı pas çizgisi içerisine yollayan Karlsruher takımı, altı futbolcuyu kornerin kullanılacağı köşeye en yakın ceza sahası çizgisi çevresinde topladı ve beklemeye aldı.

 

Hakemin düdüğü ile beraber altı futbolcu ceza sahası içine doğru dağınık bir biçimde koşu yaptı. Bu olağandışı tasarı, Regensburg korunmacılarını afallatıp markajdan kaçmayı kastediyordu.

 


Gayet başarılı olan bu korner taktiği sonrasında, ön tarafta bulunan ve kafayı vuran Christoph Kobald isimli futbolcu hedefi ne yazik ki tutturamadı.

Karlsruher Futbol Kulübünün bu videosu sosyal medyada onlarca, binlerce beğeni alarak viral oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu