Fatih Terim’i Dolandırmaya Çalıştılar

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in de aralarında olduğu bir hayli şöhretli birey ve iş insanını telefonla arayıp dolandırmaya çalıştığı öne sürülen 5 birey nezaretine alındı. Kuşkululardan 3’ü, ifadelerinin alınmasının ardından hür vazgeçildi. Bu arada deneyimli teknik adamın, dolandırıcılar tarafından arandığı zaman vaziyeti fark edip şipşak polise bildirdiği kaydolundu.. Fatih hocayı dolandırmak bu kadar kolay olmayacağını bilmiyorlardı..

Geçen sene aralık ayı ile bu sene şubat ayları arasında bir hayli iş insanı, kendilerini telefonla arayarak kentin valisi veya belediye başkanı biçiminde tanıtan bireylerin tekerlekli sandalye, lösemili çocukların rehabilitasyonu ve entübe makineyi bağışı mazeretiyle para istediği biçiminde polise ihbarda bulundu. İhbarlar üzerine harekete geçen Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Ofis Amirliği takımları, kuşkuluların, Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ, Sakarya ve Kahramanmaraş’ta yaşayan 16 bireyi arayarak aynı gerekçeyle para istediğini tanımladı. Bu usulle dolandırılan 11 bireyin, banka hesabına toplam 41 bin 500 TL yatırdığını tanımlayan takımlar, bu paraya bloke koyarak kuşkululara müteveccih harekât başlattı.

DOLANDIRICILAR EŞ ZAMANLI OPERASYONLA YAKALANDILAR

Adresleri tanımlanan 5 kuşkulu, 27 Şubat günü İstanbul ve Tekirdağ’da asıllaştırılan eş zamanlı baskınlarla nezaretine alındı. Kocaeli Şehir Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen kuşkululardan 3’ü, ifadelerinin alınmasının ardından özgür vazgeçildi. Kuşkululardan Ş.U. ve K.Y. ise harekâtlarının bitirilmesinin ardından adliyeye sevk edildi.

FATİH TERİM’İ DE ARAMIŞLAR

Kuşkuluların dolandırmaya çalıştığı 16 şahsın arasında Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in de olduğu bilindi. Terim’in kişisel cep telefonu numarasını arayan dolandırıcıların, kendilerini kamu müesseseyi yetkilisi olarak tanıtarak lösemili çocukların rehabilitasyonu için para istediği, ancak deneyimli teknik adamın vaziyeti fark edip, hemen polise bildirdiği ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu