Cameron Carter Kimdir

Cameron Carter Kimdir?

1997 yılının 31 Aralık ayında dünyaya gelen Amerikalı profesyonel futbolcudur. Pozisyonu stoper olan genç futbolcu Bournemout takımında forma giymektedir. Asıl takımı Tottenham Hotspur’dur. Kiralık olarak farklı bir takımda forma giymektedir. Profesyonel kariyerine Tottenham Hotspur takımında başlamıştır. 2016-2017 yıllarında kupa maçına çıkarak ilk formasını giymiştir. Sheffeld United, İpswich Town, Stoke City, Luton Town ve Bournemouth takımlarında kiralık olarak futbol oynamıştır. Genç futbolcu İngiltere doğumlu olmasına rağmen ABD milli takımında forma giymektedir.

Cameron Carter Kariyeri

Genç futbolcu 10 yaşında Tottenham kulübü alt yapısında top oynamaya başladı. Catholic United takımında top koşturan oyuncu dikkat çekmeyi başardı. Genç yaşta geleceğin yıldızı olacağını gösterdi. Kendini belli eden genç futbolcu 2015 yılında Avrupa UEFA Maçınca AS Monaco maçında görev aldı. 2016 yılındaysa Avrupa UEFA Liginde Juventus ve Atletico Madrid karşısında forma giyme şansı buldu. Avrupa Liginde kendini kanıtlamayı başardı. Tecrübe edinme konusunda oldukça faydalı işler başardı. 38 numaralı forma ile o zamanlar forma giyiyordu. Kariyerinde o zamanlar 2 adet FA Cup maçında forma giydi. O zamanlar tecrübe edinmesi açısından oldukça önemli maçlardı. Genç futbolcu tüm şanslarını en iyi şekilde değerlendirerek adını duyurmaya başardı.

Kariyerindeki başarıları ile beraber sürekli transfer teklifleri aldı. Tottenham Hotspur kulübü genç yıldızı bırakmak istemedi fakat tecrübe kazanması açısından 2017-2018 yılında Sheffield United takımına kiraladı. Bir sezon oynadıktan sonra 2018 yılında İpswich Town ve sonrasında Swansea City kulübüne kiraladı. 2019-2020 sezonlarında Stoke City kulübünde forma giyen oyuncu 2020 yılında Luton Town takımına kiralandı. Son olarak Bournemouth takımına kiralandı. Sürekli kiralık olarak gittiği takımlarda tecrübe kazanmaya devam eden futbolcunun bonservisi Tottenham Hotspurs kulübünde bulunmaktadır.

Lig kariyerinin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri milli takımında da başarılarını sürdürmektedir. ABD U18 takımı ile milli kariyerine başlayan futbolcu 2014 yılında milli kariyerine başlamıştır. 2017 itibarı ile Amerika Birleşik Devletleri A takımında forma giymeye başlamıştır. Toplamda 8 maç milli takım formasını giyerek kendini kanıtlamayı başarmıştır. Yaşına göre yetenekli bir futbolcudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu