Bruun Larsen Kimdir

Bruun Larsen Kimdir?

1998 senesinin 19 Eylülünde hayata gelen genç futbolcu Danimarka’da dünyaya gelmiştir. Danimarkalı profesyonel futbolcunun pozisyonu kanatlardır. Kanat oyuncusu olarak yeteneklerini sahada konuşturmaktadır. Anderlecht takımında profesyonel olarak 11 numaralı formayı giymektedir. 1,83 boyunda olan futbolcu 22 yaşında adından birçok kez söz ettirmiştir. Tam adı Jacob Bruun Larsen olarak karşımıza çıkmaktadır. 1899 Hoffenheim takımından kiralık olarak verilmiştir.

Jacob Bruun Larsen Kariyeri

2015 senesinde Jacob Bruun Larsen, Borussia Dortmund takımına transfer olmuştur. 2017 senesi ile beraber sözleşmesini 2021 yılına kadar uzatmıştır. Daha sonrasında VFB Stuttgart kulübüne kiralık olarak gitmiştir. Tecrübe kazanması açısından oldukça faydalı bir transfer olmuştur. 27 Eylül 2018 tarihinde FC Nünberg kulübüne ilk golünü atmayı başarmıştır. Şansının döndüğü zaman diyebiliriz.

2020 tarihinde 1899 Hoffenheim takımı tarafından teklif geldi. Genç futbolcu bu teklifi kabul etmiş ve transferi gerçekleştirilmiştir. Bu kulübe gelmesinin ardından 2021 tarihinde RSC Anderlech kulübü ile kiralık sözleşme imzaladı. Sezon sonuna kadar bu kulüpte oynayacağını bildirdi. Genç yaşında birçok takıma transfer olan oyuncu gittiği takımlarda kendini kanıtlamayı başardı. Oynadığı takımların tamamı başarılı takımlardır. Lig başarılarının yanı sıra genç oyuncu milli takımda da aktif olarak başarı göstermektedir. 2013-2014 sezonlarında Danimarka U16 takımı ile milli takım kariyerine başlamıştır. 2019 sezonundaysa A milli takımda forma giymeye başlamış 1 maça çıkmıştır. Kariyeri için oldukça önemli bir gelişmedir. Bizler de takipteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu