Berkay Özcan Kimdir?

Günümüz futbolcuları arasında en çok konuşulanlardan bir tanesi de Berkay Özcan’dır. Başarısı ve performansı sayesinde bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir futbolcudur. Bu futbolcu geçmişten günümüzde kadar pek çok maçta forma giyerek her daim herkes tarafından tanınan bir kişi olmayı başarmıştır. Berkay Özcan Türk asıllı bir milli futbolcumuzdur. Ancak ünlü futbolcu Özcan, Almanya’da doğmuştur. 15 Şubat 1998 tarihinde Almanya Karlsruhe de dünyaya gelmiştir. Berkay Özcan, küçük yaşlardan beri futbol oynamasından ötürü kariyer hayatındaki takımların sayısı da bir hayli fazladır. Şuan bile oldukça genç olan bu futbolcumuz çok küçük yaşlarda alt yapılarda forma giymeye başlamıştır. Orta saha ve merkez orta saha mevkilerinde oynamaktadır.

Berkay Özcan Hangi Takımlarda Oynamıştır?

Ünlü futbolcu Berkay Özcan, şuana kadar hem Türk hem de Alman takımları ile pek çok maça çıkmıştır. Şimdiye dek ise toplam 3 takımda oynayan Berkay Özcan’ın alt yapı kariyeri de birbirinden farklı takımlarda geçmiştir. Ünlü futbolcu Özcan, şuan ise İstanbul Başakşehir FK kulübünde kiralık olarak forma giymeye devam etmektedir.

Altyapı Takım Listesi

-FC Südstern

-Karlsruhe SC (2012 ve 2013 seneleri arasında)

-VFB Stuttgart (2013 ve 2016 seneleri arasında)

Profesyonel Takım Listesi

Berkay Özcan yukarıda gördüğünüz altyapı takımlarının yanı sıra profesyonel takımlarda da forma giymiştir. Bu profesyonel takımların listesi de aşağıdaki gibidir;

VFB Stuttgart

Ünlü futbolcu Özcan, profesyonel futbol kariyerine ise en son katılmış olduğu altyapı takımı ile başlangıç yapmıştır. Berkay Özcan, altyapısında ortalama 3 sene kadar kaldığı VFB Stuttgart tarafından 2016 senesinde as kadroya alınmıştır. Ünlü futbolcu Berkay Özcan, bu takımda ise toplamda 41 maça çıkmıştır. Bu çıkmış olduğu maçlarda ise toplamda 3 gol atmayı başarmıştır.

Hamburger SV

Berkay Özcan’ın Stuttgart takımından sonra ise ilk transferi Hamburger SV kulübüne olmuştur. Bu takımda ise sadece bir sezon forma giymiştir. Bu süre zarfında da 14 maça çıkmıştır. Bu çıkmış olduğu maçlarda ise yalnızca 1 gol atmayı başarmıştır.

İstanbul Başakşehir FK

Hamburger SV kulübünde forma giyen Berkay Özcan, İstanbul Başakşehir kulübüne kiralık olarak gönderilmiştir. Bu kiralık olduğu dönemde ise yalnızca 5 maça çıkmıştır. İstanbul Başakşehir kulübü ise bu oyuncuyu transfer etmeye karar vermiştir. Bunun ardından ise ünlü futbolcu Özcan, 2020 senesinde sözleşmesini imzalamıştır. Ünlü futbolcu Berkay Özcan’ın bu takımda ise 4 senelik anlaşması bulunmaktadır.

Berkay Özcan Milli Takımlarda Oynadı Mı?

Ünlü futbolcu Özcan, hem Türk hem de Alman milli takımları ile pek çok maça çıkmıştır. Bu takımlar ise aşağıdaki gibidir;

Almanya U-15

Türkiye U-16

Türkiye U-17

Türkiye U-18

Türkiye U-19

Türkiye U-21

Gördüğünüz üzere ünlü futbolcu Özcan, milli takımlarda pek çok kez forma giymeyi başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu