Yayıncı Kuruluştan Fenerbahçe’ye Logo Davası

Fenerbahçe’nin son yarıyıllarda yayıncı kuruluşa karşı yaptığı “Be Fair Adaletli Ol” yollamalarına, beIN Sports’tan karşılık geldi. Logo kullanımından rahatsız olan firma dava kalemtıraş. Yayıncı kuruluştan Fenerbahçe'ye logo davası

Fenerbahçe ile bir vakittir gerginlik yaşayan yayıncı kuruluş beIN Sports, sarı-lacivertli kulübün marka ve logosunu tahrif eden sloganlarla düşüncesi mülkiyet hakkını ihlal ettiği bahanesiyle dava açmaya hazırlanıyor.

Yaşanan gerilim sebebiyle bir vakittir müzakerelere beIN’i gaye alan tişörtlerle çıkan Fenerbahçe, iç sahadaki maçlarda reklam panoları üzerinden de yayıncı kuruluşa yükleniyor.

Yayıncı kuruluştan Fenerbahçe ye logo davası #1

MARKA GAYE ALINIYOR

Fenerbahçe’nin, beIN marka ve haysiyetini hedeflediğini belirten Digitürk yönetimi, legal haklarını mahallî ve beynelmilel tabanda korunmaya hazırlanıyor.

GÖRÜŞMELERDEN NETİCE ALINAMADI

beIN yetkililerinin gerginliği sona erdirmek ismine Fenerbahçeli idareyicilerle görüşme yaptığı bilinirken, bir netice alınamaması sebebiyle harekete geçme kararı alındığı belirtildi.

Yayıncı kuruluştan Fenerbahçe ye logo davası #2

İNGİLİZLER DE AÇIKLADI

İngiliz medyasından City A.M’de yer alan habere göre de Katar merkezli yayıncı, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a “düşüncesi mülkiyet hakkının ihlali” bahanesiyle dava açma kararı aldı.

Sarı-lacivertli futbolcuların maç evveli ve sonrasında “Be Fair” yazan tişörtler giymeleri, saha içinde yer alan reklam panolarında yayıncı kuruluş karşıtı yazılar yer alması sebebiyle işletme harekete geçti.

Yayıncı kuruluştan Fenerbahçe ye logo davası #3

GERGiNLiK NASIL BAŞLADI?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in takımında yer alan Hande Sümertaş, sarı-kırmızılı ekipteki misyonundan istifa etmiş, Bein Sports’un medya hakları direktörlüğü misyonuna getirilmişti.

Fenerbahçe, VAR görüntülerinin Hande Sümertaş’ın arzları istikametinde manipüle edildiğini iddia ederken yayıncı kuruluşla sarı lacivertli kulüp arasında ipler gerilmişti.

ÖZÜR MESAJI 19.05’TE YAYINLANDI

Bu müzakereler yaşanırken yayıncı kuruluşun, taraftar tezahüratı yayın alternatifinde Fenerbahçe’ye küfür edilen bir tezahüratı yayınlaması ve özür iletisinin 19.05’te yayınlanması sarı-lacivertlilerin tepkisini daha da artırmıştı.

Yaşanan bu büyümelerin ardından Fenerbahçe, yayıncı kuruluşa olan tepkisini sahaya taşımış ve futbolculara “Be Fair” tişörtleri giydirirken iç sahadaki reklam panolarına yayıncı kuruluşu gaye alan iletiler yazılmıştı.

Yayıncı kuruluştan Fenerbahçe ye logo davası #4

MARRİ’NİN LAFLARINA EROL BULUT’TAN TEPKİ

Digiturk Spordan Mesul Grup Başkanı Rashed Al-Marri, Fenerbahçe ile yaşanan gerilimle alakalı olarak “Kimse firmamızdan birinin kovulmasını isteyemez. Tehdit ettiğiniz boykot kampanyası sizi kasvete düşürür, parayı kesersek size gelecek para eksilmiş olur.” ifadelerini kullanırken sarı-lacivertlilerden tepki gelmişti.

“FENERBAHÇE’Yİ KİMSE TEHDİT EDEMEZ”

Dün oynanan Göztepe maçı evveli, yayıncı kuruluşla alakalı kasvetlerin devam ettiğini belirten Erol Bulut, “Yayıncı ile alakalı kasvetler var. Fenerbahçe olarak adımımızı attık ama yayıncının davranışını, bize adım atmadığını gördük. Geçen hafta maçtan sonra stüdyoda Kemal Ademi’nin kaçırdığı pozisyon ile alakalı açıklamalar olmuştu. Rica ediyoruz yayıncıdan ve stüdyodaki dosttan, neyi hedefliyor, ima ediyor. Öğrenmek isteriz. Yayıncı kuruluşun üst idareyicisi tehdit edici açıklamalar yaptı. Fenerbahçe’yi kimse tehdit edemez. Fenerbahçe en ağır biçimde karşılık verir.” diye konuşmuştu.

Yayıncı kuruluştan Fenerbahçe ye logo davası #5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu