Bayern Yıldızı Alaba Sezon Sonunda Yok

Bayern Münih yıldız futbolcusu David Alaba sezon bitiminde takımdan ayrılacağını belirtti. Önümüzdeki sezonda hangi futbol takımın da oynayacağına ilişkin kararı henüz vermediğini belirten Avusturyalı futbolcu David Alaba, menajerlik şirketinin futbol kulüpleriyle görüştüğünün bir sır olmadığını kaydetti.

Almanya Birinci Futbol Ligi Bundesliga ekiplerinden Bayern Münih’te forma giyen Avusturyalı futbolcu David Alaba, sezon sonunda Alman kulübünden ufalayacağını duyurdu.

Alaba, Münih’te tertip ettiği basın buluşmasında, bu sezondan sonra yeni şeyler yapmaya ve kulüpten Bayern Münih’ten bölmeye karar verdiğini belirterek, “13 yıldır buradayım ve bu basit bir karar değildi.” ifadesini kullandı.

Gelecek sezon hangi ekipte oynayacağına ait kararı henüz vermediğini aktaran deneyimli futbolcu, Barcelona’nın bir opsiyon olup olmadığına ait suale de, menajerlik firmasının kulüplerle görüştüğünün bir gizem olmadığını kaydoldu.

28 yaşındaki futbolcu, kendisini geliştirmek ve daha fazla deneyim kazanmak istediğini belirterek, gelecek sezon bir sonraki adımı atmak istediğini aktardı.

Bayern Münih’in Alaba ile yaptığı kontrat sezon sonunda sona eriyor.

2008’de Austria Viyana ekibinden Bayern Münih’e transfer edilen David Alaba, Bayern Münih formasıyla 415 maçta oynadı ve 33 gol attı.

Bayern Münih ile 2 kere UEFA Şampiyonlar Ligi Kupasını, 9 kere Almanya Şampiyonluk Kupasını ve 6 kere Almanya Kupasını kazanan Alaba, 7 defa da Avusturya’da senenin futbolcusu seçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu