Arda Turan Kimdir

Doğum Tarihi 30 Ocak 1987
Eşi Aslıhan Doğan
Maaş 466,000 Euro
Kardeşleri Okan Turan
Oynadığı Takım Galatasaray

 

Arda Turan Kimdir?

Galatasaray alt yapısında kendini geliştirerek Galatasaray kulübünde tanınmaya başlamıştır. Galatasaray takım kaptanı olarak görev yapmıştır. Dünyaca ünlü takımlarda boy göstermiş bir futbolcudur. 30 Ocak 1987 tarihinde Bayrampaşa semtinde dünyaya gelmiştir. Edirneli olan futbolcu birçok Türk gencine örnek olmayı başarmıştır. Şehremini lisesinde öğrenim görmüş ve İstanbul Üniversitesi spor akademisi bölümünde okumuştur. Futbol hayatına gençliğinde başlayan futbolcu futbolu benimsemiş ve 12 yaşlarında Galatasaray kulübü alt yapısında görev almıştır. Galatasaray kulübü PAF takımında 4 yıl boyunca forma giyerek futbol oynamıştır. O zamanlardan yeteneğini gösteren futbolcu azim ederek günümüzde çoğu futbolcuya örnek olmuştur. 2002 senesinde kendisi için büyük başarı olan 16 yaş altı milli takımda forma giymiştir. O yaşlarda bir genç için oldukça gurur verici bir durumdur. O zamanlar kariyerinde gençler liginde 79 maçta forma giymiş ve 15 gol ile kendini göstermiştir.

2004-2005 sezonlarında Galatasaray A takımın forma giymeye hak kazanmıştır. Gençliği ve tecrübelerinin eksik olmasından dolayı bir süre yedeklerde tutulsa da sabırlı olarak kendini göstermeyi ve kanıtlamayı başarmıştır. Galatasaray oyuncunun kendini geliştirmesi adına oyuncuyu Manisa kulübüne kiralamış ve performansını geliştirmesini sağlamıştır. O zamanlar Galatasaray kulübünün başında bulunan Eric Gerets Arda Turan’ın yeteğini keşfederek takıma geri almıştır. Arda Turan için büyük bir şans olan bu durum oldukça iyi değerlendirilmiştir.

2006-2007 sezonlarında Galatasaray UEFA Şampiyonlar liginde yer alıyordu. Bu sezonda FK Mlada Boleslav ile oynanan maçta Arda Turan 2 gol atarak kendi adını duyurmayı başarmıştı. Taraftarlar Arda Turan’ı konuşuyordu. Ligin başarılı oyuncuları arasında boy gösteriyordu. Gençler tarafından sevilen oyuncu olmayı başarmıştı. Başarısının ardından Newcastle United tarafından transfer edilmek istendi fakat Galatasaray kabul etmedi. Arda Turan için Galatasaray vazgeçilmezdi. 10 numara formayı giyerek takım kaptanlığına kadar yükselmeyi başardı. Milli takımda gösterdiği başarılarla da büyük yankı yaratmıştı.

2011 senesinde Atletico Madrid kulübü ile 4 yıllık bir sözleşme imzalayarak tekrar büyük bir ses getirmişti. Maddi açıdan da ünlü futbolcu için büyük bir durum yaşanacaktı. Bu yaşananlarla birlikte ünlü futbolcu birçok kuruma yardımda bulunmuştur. Sinem Kobal ile magazin haberlerinde de yer alıyordu. Atletico Madrid kariyerinden sonra İspanyanın yıldızı Barcelona kulübüne transfer oldu. Bu sezonda da büyük başarılar göstermesinin ardında Başakşehir Kulübüne kiralandı. Başarılı kariyeri ile birlikte ismini duyurmayı başarmıştı. Bazı kuraldışı ve sportmenlik dışı hareketleriyle de sık sık medyaya gelen Arda Turan bu sıralarda 16 maç ceza yemişti. Zaman ile kendini düzeltmeyi başardı. Bunların ardından Galatasaray kulübünde futbol oynamaya devam etmiştir. Günümüzde Galatasaray kulübünde forma giymekte ve yeteneklerini göstermektedir. Oldukça yetenekli bir futbolcudur. Galatasaray taraftarları tarafından sevilmektedir. Türk gençleri tarafından örnek alınan nadir futbolcular arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu